Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Dębkach to największa atrakcja turystyczna miejscowości. Plaża w Dębkach jest znaną plażą (przynajmniej ze słyszenia) w Polsce - za sprawą plaży nudystów. Plaża jest bardzo szeroka, pokryta jasnym, drobnym piaskiem i rozciąga się pomiędzy 18 a 26 wejściem. Każde z wejść jest inne, ma swój charakter i klimat. Na plażę z Dębek idzie się około 5 min. przez las. Plaża dla nudystów znajduje się za ujściem Piaśnicy. więcej »

Rybaczówka

Rybaczówka to nowoczesny kompleks, który służy do obsługi przystani rybackiej. Z Rybaczówki skorzystać mogą również turyści - z myślą o nich powstała 20-metrowa wieża widokowa.  więcej »

Dębki, ul. Spacerowa

Motylarnia Karwia

Kilkadziesiąt gatunków żywych, swobodnie latających, największych i najbardziej kolorowych motyli świata w jednym miejscu! więcej »

ul. Kopernika 29A, Karwia

Lepimy z Gliny

Pracownia Ceramiczna Lepimy z Gliny to nowa atrakcja w Dębkach. Wszystkie wykonane podczas zajęć prace trafią po wypaleniu do Was, a każdy mały uczestnik otrzyma medal! W pracowni można również kupić ręcznie robione pamiątki. więcej »

ul. Sasankowa 2, Dębki

Ujście Piaśnicy w Dębkach

Rzeka Piaśnica kończy swój bieg na szerokiej plaży w Dębkach, tworząc tu bardzo malowniczy zakątek i miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. W tym uroczym miejscu kończą się również spływy kajakowe rzeką Piaśnicą. więcej »

Dębki, ul. Bałtycka

Kamień graniczny

W Dębkach znajduje się replika kamienia granicznego II Rzeczypospolitej. W okresie międzywojennym Piaśnica była rzeką, w pobliżu której przebiegała granica polsko-niemiecka. O przebiegu granicy zaświadczały granitowe kamienie graniczne. Najbardziej znanym był kamień nr 1 w Dębkach - cel wielu wycieczek Polaków szczęśliwych z powodu uzyskania przez Polskę dostępu do morza. więcej »

Zachodnia część Dębek

Plac zabaw, boisko i siłownia

W centrum Dębek udostępniono dla dzieci plac zabaw i wielofunkcyjne boisko typu orlik. Tuż obok znajduje się miejsce rekreacji dla dorosłych, czyli siłowni na wolnym powietrzu. więcej »

Dębki, ul. Sportowa

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to ciekawa atrakcja dla aktywnych wczasowiczów. W Dębkach można skorzystać ze spływu kajakowego rzeką Piaśnicą. Spływ trwa około 2,5 godziny i podczas niego można podziwiać bogactwo przyrody rezerwatu Piaśnickie Łąki. więcej »

Wybudowania Żarnowieckie 54

Stadnina koni RUMAK

Niedaleko Dębek i Karwii przy drodze Wejherowo - Krokowa - Karwia, w urokliwej miejscowości Parszczyce znajduje się stadnina koni Rumak. Ponadto zapraszamy na przejazdy quadami dzieci i dorosłych, zwiedzenie naszego mini zoo oraz zabawę w labiryncie w kukurydzy. więcej »

ul. Łąkowa 1, Parszczyce

Park Linowy LINOWO

Park Linowy Linowo to idealne miejsce na spędzenie aktywnego wypoczynku w ciekawy sposób. Najwyższa i najdłuższa trasa w tym miejscu ma łącznie ok. 700 metrów przeszkód, w tym ok. 200 metrów zjazdów. więcej »

Zakonna 3, 84-110 Dębki

Dworek prof. Wrzoska

W Dębkach znajdziemy jeszcze wiele innych atrakcji, takich jak Dworek Profesora Wrzoska. W roku 1923 zakupił on dawny dom kaszubski od Jana Groena, a w późniejszych latach (od lat 20-tych XX wieku do II wojny światowej) prowadził tutaj Muzeum Etnograficzne. Niestety w czasie wojny większość eksponatów rozkradziono. Obecnie budynek należy do Caritas Archidiecezji Poznańskiej i pełni rolę ośrodka charytatywno-wypoczynkowego. więcej »

ul. Zakonna 10, Dębki

Rezerwat Piaśnickie Łąki

Rezerwat Przyrody Piaśnickie Łąki zajmuje powierzchnie około 60 hektarów. Mimo, iż w nazwie ma słowo "łąki", to występują tu także połacie lasów mieszanych i las dębowo-brzozowy. więcej »

Szlak Rowerowy R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Skutery wodne

Każdy kto lubi adrenalinę i wodne atrakcje z pewnością odnajdzie coś dla siebie w wypożyczalni skuterów wodnych w Dębkach. więcej »

ul. Spacerowa (plaża wejście 21), Dębki

Zagroda Gburska i Rybacka

Nad Jeziorem Żarnowieckim działa skansen, w którym poznać można życie codzienne Kaszubów z XIX wieku. Projekt stworzenia skansenu został w pewnym stopniu wymuszony przez plany budowy elektrowni Żarnowiec. więcej »

ul. Bałtycka 2, Nadole

Jezioro Żarnowieckie

Jezioro Żarnowieckie to potężny zbiornik wodny, niezwykle malowniczo położony na Pomorzu, 5km na południe od Dębek. Posiada przystań jachtową, drewniane molo oraz drewniane pomosty. Amatorzy sportów wodnych mają w czym wybierać: przejażdżki motorówkami, wynajem kajaków, rowerków wodnych i łodzi wędkarskich. Jezioro Żarnowieckie jest też rajem dla wędkarzy. więcej »

5km na południe od Dębek

Kaszubskie Oko

Kaszubskie Oko to kompleks turystyczno-rekreacyjny położony w malowniczej miejscowości Gniewino. Jego liczne atrakcje zachęcają do aktywnego, rodzinnego wypoczynku. więcej »

Gniewino

Białogóra

Białogóra to miejscowość urlopowa położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, na skraju Wierzchucińskich Błot, między Karwią i Łebą, około półtora km od brzegu morskiego. więcej »

Karwieńskie Błoto

Karwieńskie Błoto to osada, którą na grzęzawiskach założyli osadnicy z Fryzji. Dzisiejsze Karwieńskie Błota to dwie wioski. więcej »

Karwia

Historia Karwi jako letniska sięga okresu międzywojennego, gdy do Karwi zaczęli przyjeżdżać pierwsi urlopowicze. więcej »

Ostrowo

Ostrowo to wioseczka licząca w przybliżeniu 500 mieszkających na stałe mieszkańców, położona około 10 km na wschód od Dębek, pomiędzy Karwią i Jastrzębią Górą. więcej »

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to miejsce letniego wypoczynku umiejscowione na wysokim (32.8 m n.p.m.), klifowym brzegu Bałtyku. więcej »

Władysławowo

Władysławowo to miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego - od Dębek to około 20 kilometrów. więcej »

Historia - Dębki

Dębki to nieduża miejscowość nad morzem, ale o stosunkowo długiej historii. więcej »

Przeźroczyste Kajaki

2 godzinny spływ Piaśnica ! więcej »

Śluza przy jeziorze Żarnowieckim