Dębki Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Dębkach to największa atrakcja turystyczna miejscowości. Plaża w Dębkach jest znaną plażą (przynajmniej ze słyszenia) w Polsce - za sprawą plaży nudystów. Plaża jest bardzo szeroka, pokryta jasnym, drobnym piaskiem i rozciąga się pomiędzy 18 a 26 wejściem. Każde z wejść jest inne, ma swój charakter i klimat. Na plażę z Dębek idzie się około 5 min. przez las. Plaża dla nudystów znajduje się za ujściem Piaśnicy. więcej »

Rybaczówka

W Dębkach przy głównym wejściu na plażę nr 19 zbudowano dla tutejszych rybaków nowoczesny kompleks Rybaczówka, która służy do obsługi przystani rybackiej. Jest to miejsce, gdzie rybacy naprawiają ł... więcej »

Ujście Piaśnicy w Dębkach

Rzeka Piaśnica kończy swój bieg na szerokiej plaży w Dębkach, tworząc tu bardzo malowniczy zakątek i miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. W tym uroczym miejscu kończą się również spływy kajakowe rzeką Piaśnicą. więcej »

Kamień graniczny

W Dębkach znajduje się replika kamienia granicznego II Rzeczypospolitej. W okresie międzywojennym Piaśnica była rzeką, w pobliżu której przebiegała granica polsko-niemiecka. O przebiegu granicy zaświadczały granitowe kamienie graniczne. Najbardziej znanym był kamień nr 1 w Dębkach - cel wielu wycieczek Polaków szczęśliwych z powodu uzyskania przez Polskę dostępu do morza. więcej »

Lepimy z Gliny

Pracownia Ceramiczna Lepimy z Gliny to nowa atrakcja w Dębkach. Wszystkie wykonane podczas zajęć prace trafią po wypaleniu do Was, a każdy mały uczestnik otrzyma medal! W pracowni można również kupić ręcznie robione pamiątki. więcej »

Plac zabaw, boisko i siłownia

W centrum Dębek udostępniono dla dzieci plac zabaw i wielofunkcyjne boisko typu orlik. Tuż obok znajduje się miejsce rekreacji dla dorosłych, czyli siłowni na wolnym powietrzu. więcej »

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to ciekawa atrakcja dla aktywnych wczasowiczów. W Dębkach można skorzystać ze spływu kajakowego rzeką Piaśnicą. Spływ trwa około 2,5 godziny i podczas niego można podziwiać bogactwo przyrody rezerwatu Piaśnickie Łąki. więcej »

Stadnina koni RUMAK

Niedaleko Dębek i Karwii przy drodze Wejherowo - Krokowa - Karwia, w urokliwej miejscowości Parszczyce znajduje się stadnina koni Rumak. Ponadto zapraszamy na przejazdy quadami dzieci i dorosłych, zwiedzenie naszego mini zoo oraz zabawę w labiryncie w kukurydzy. więcej »

Park Linowy LINOWO

Park Linowy Linowo to idealne miejsce na spędzenie aktywnego wypoczynku w ciekawy sposób. Najwyższa i najdłuższa trasa w tym miejscu ma łącznie ok. 700 metrów przeszkód, w tym ok. 200 metrów zjazdów. więcej »

Dworek prof. Wrzoska

W Dębkach znajdziemy jeszcze wiele innych atrakcji, takich jak Dworek Profesora Wrzoska. W roku 1923 zakupił on dawny dom kaszubski od Jana Groena, a w późniejszych latach (od lat 20-tych XX wieku do II wojny światowej) prowadził tutaj Muzeum Etnograficzne. Niestety w czasie wojny większość eksponatów rozkradziono. Obecnie budynek należy do Caritas Archidiecezji Poznańskiej i pełni rolę ośrodka charytatywno-wypoczynkowego. więcej »

Rezerwat Piaśnickie Łąki

Rezerwat Przyrody Piaśnickie Łąki zajmuje powierzchnie około 60 hektarów. Mimo, iż w nazwie ma słowo "łąki", to występują tu także połacie lasów mieszanych i las dębowo-brzozowy. więcej »

Szlak Rowerowy R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Skutery wodne

Każdy kto lubi adrenalinę i wodne atrakcje z pewnością odnajdzie coś dla siebie w wypożyczalni skuterów wodnych w Dębkach. więcej »

Zagroda Gburska i Rybacka

Nad Jeziorem Żarnowieckim działa skansen, w którym poznać można życie codzienne Kaszubów z XIX wieku. Projekt stworzenia skansenu został w pewnym stopniu wymuszony przez plany budowy elektrowni Żarnowiec. więcej »

Jezioro Żarnowieckie

Jezioro Żarnowieckie to potężny zbiornik wodny, niezwykle malowniczo położony na Pomorzu, 5km na południe od Dębek. Posiada przystań jachtową, drewniane molo oraz drewniane pomosty. Amatorzy sportów wodnych mają w czym wybierać: przejażdżki motorówkami, wynajem kajaków, rowerków wodnych i łodzi wędkarskich. Jezioro Żarnowieckie jest też rajem dla wędkarzy. więcej »

Kaszubskie Oko

Kaszubskie Oko to kompleks turystyczno-rekreacyjny położony w malowniczej miejscowości Gniewino. Jego liczne atrakcje zachęcają do aktywnego, rodzinnego wypoczynku. więcej »

Karwieńskie Błoto

Karwieńskie Błoto to osada, którą na grzęzawiskach założyli osadnicy z Fryzji. Dzisiejsze Karwieńskie Błota to dwie wioski. więcej »

Karwia

Historia Karwi jako letniska sięga okresu międzywojennego, gdy do Karwi zaczęli przyjeżdżać pierwsi urlopowicze. więcej »

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to miejsce letniego wypoczynku umiejscowione na wysokim (32.8 m n.p.m.), klifowym brzegu Bałtyku. więcej »

Ostrowo

Ostrowo to wioseczka licząca w przybliżeniu 500 mieszkających na stałe mieszkańców, położona około 10 km na wschód od Dębek, pomiędzy Karwią i Jastrzębią Górą. więcej »

Białogóra

Białogóra to miejscowość urlopowa położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, na skraju Wierzchucińskich Błot, między Karwią i Łebą, około półtora km od brzegu morskiego. więcej »

Władysławowo

Władysławowo to miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego - od Dębek to około 20 kilometrów. więcej »

Historia - Dębki

Dębki to nieduża miejscowość nad morzem, ale o stosunkowo długiej historii. więcej »