Atrakcje Turystyczne

Kamień graniczny

W Dębkach znajduje się replika kamienia granicznego II Rzeczypospolitej. W okresie międzywojennym Piaśnica była rzeką, w pobliżu której przebiegała granica polsko-niemiecka. O przebiegu granicy zaświadczały granitowe kamienie graniczne. Najbardziej znanym był kamień nr 1 w Dębkach - cel wielu wycieczek Polaków szczęśliwych z powodu uzyskania przez Polskę dostępu do morza. więcej »

Zachodnia część Dębek

Dworek prof. Wrzoska

W Dębkach znajdziemy jeszcze wiele innych atrakcji, takich jak Dworek Profesora Wrzoska. W roku 1923 zakupił on dawny dom kaszubski od Jana Groena, a w późniejszych latach (od lat 20-tych XX wieku do II wojny światowej) prowadził tutaj Muzeum Etnograficzne. Niestety w czasie wojny większość eksponatów rozkradziono. Obecnie budynek należy do Caritas Archidiecezji Poznańskiej i pełni rolę ośrodka charytatywno-wypoczynkowego. więcej »

ul. Zakonna 10, Dębki

Szlak Rowerowy R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Zagroda Gburska i Rybacka

Nad Jeziorem Żarnowieckim działa skansen, w którym poznać można życie codzienne Kaszubów z XIX wieku. Projekt stworzenia skansenu został w pewnym stopniu wymuszony przez plany budowy elektrowni Żarnowiec. więcej »

ul. Bałtycka 2, Nadole

Ostrowo

Ostrowo to wioseczka licząca w przybliżeniu 500 mieszkających na stałe mieszkańców, położona około 10 km na wschód od Dębek, pomiędzy Karwią i Jastrzębią Górą. więcej »

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to miejsce letniego wypoczynku umiejscowione na wysokim (32.8 m n.p.m.), klifowym brzegu Bałtyku. więcej »

Władysławowo

Władysławowo to miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego - od Dębek to około 20 kilometrów. więcej »

Historia - Dębki

Dębki to nieduża miejscowość nad morzem, ale o stosunkowo długiej historii. więcej »