Karwia - Co wato zobaczyć? Jaka jest lokalizacja tego miejsca? Co warto wiedzieć? Jaka jest tutejsza plaża?

  • location_on Karwia, ul. undefined
Karwia

Karwia to niegdyś rybacka wioska, współcześnie często odwiedzane, nadmorskie letnisko z wytyczonymi strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga okresu międzywojennego, gdy do Karwi zaczęli przyjeżdżać pierwsi urlopowicze. Uroku Karwi przydaje lokalizacja w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, w bliskiej odległości od chronionych rezerwatów przyrody: Przylądek Rozewie oraz Bielawa. W miejscowości uchroniły się też pamiętające dziewiętnasty wiek chałupy o typowej dla Kaszubszczyzny konstrukcji szkieletowej. Prócz plaży najwięcej turystów zastać można na uliczkach Wojska Polskiego i Kopernika, gdzie stoją różnorodne punkty gastronomiczne i sklepy pamiątkarskie.

Co warto tu zobaczyć?

PLAŻA

Długa na 3 km i szeroka na 80 m plaża to bezdyskusyjna atrakcja Karwi. Plażę od wsi oddziela porośnięty lasem sosnowym pas wydm. Przez nadmorski bór biegnie szlak turystyczny, który miłośnikom spacerów daje możliwość do dłuższych wędrówek wśród czystego, żywicznego powietrza bogatego w tlen i jod. Warto dodać, że jest to jedna z najstarszych plaż nad Bałtykiem.

NADMORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

5 stycznia 1978 roku został utworzony jeden z pierwszych Parków Krajobrazowych w Polsce. Park obejmuje ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Półwysep Helski, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i fragmenty Zatoki Puckiej. Celem utworzenia parku jest ochrona i popularyzacja naturalnych walorów środowiska przyrodniczego, wartości historycznych i kulturowych. 

JAZDA KONNA (ul. Łąkowa 1, tel. 725 065 435)

Każdy kto lubi spędzać aktywnie czas powinien wybrać się do Gospodarstwa Agroturystycznego RUMAK. Tutaj odnajdą się z pewnością wszyscy miłośnicy koni. Jeżli od zawsze marzyłeś o przejażdżce na tym cudownym stworzeniu, w tym miejscu masz taką okazję, oczywiście wszystko pod okiem najlepszych instruktorów. Ponadto w tym miejscu istnieje możliwość przejażdżki na quadach. Dla najmłodszych przygotowane jest mini zoo.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.debki.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0