Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 - jak przebiega tras

  • location_on Dębki, ul. undefined

Szlak Rowerowy R-10

Szlak rowerowy R10 to część międzynarodowego projektu okrężnego szlaku rowerowego prowadzącego dookoła basenu Morza Bałtyckiego EuroVelo (EV10). Łączna długość trasy to prawie 8 tys. km i łączy ona najważniejsze nadbałtyckie miasta: Gdańsk, Rygę, Tallin, Helsinki, Malmo i Kopenhagę.

Cały projekt EuroVelo zakłada stworzenie 12 międzynarodowych szlaków rowerowych w całej Europie, których łączna długość wynosi ponad 60 tys. km. Przez Polskę mają przebiegać odcinki pięciu spośród nich.

Wyznaczanie i budowanie szlaków odbywa się według jednolitych kryteriów technicznych. Ich celem jest rozwijanie turystyki rowerowej w całej Europie. Trasy tworzone są między innymi w oparciu o już istniejące ścieżki i drogi. Cała sieć dąży do połączenia dużych miast oraz terenów atrakcyjnych pod względem turystycznym.

Polski odcinek szlaku biegnie przez trzy północne województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie i zachodniopomorskie. Najważniejsze miejscowości na trasie R-10 to Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Mielno, Kołobrzeg, Ustka, Darłowo, Łeba, Władysławowo, Gdynia i Sopot.

Część szlaku jest już gotowa, pozostałe odcinki są obecnie w trakcie budowy. Projekt obejmuje nie tylko trasy, ale również stworzenie bazy atrakcji turystycznych i usług rowerowych na trasie.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.debki.com.pl nie odpowiada.

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0